Zakres działalności

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego u dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnej diagnostyki wad wrodzonych serca u noworodków, monitorowaniem i leczeniem niewydolności serca. Od lat ściśle współpracujemy z klinicznymi ośrodkami kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej, w celu szybkiego przekazania noworodków i niemowląt z ciężkimi wadami serca do zabiegów kardiochirurgicznych oraz interwencyjnych.

Współpracujemy z Kliniką Kardiologii i Kardiochirurgii IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Zabrzu, a także Instytutem Kardiologii w Aninie (przeszczepy serca u młodzieży). W ostatnim czasie rozwinęliśmy szczególną współpracę z Oddziałem Kardiochirurgii Szpitala Copernicus w Gdańsku, gdzie nasi pacjenci z wadami serca są przekazywani i operowani w trybie pilnym (dalsze prowadzenie leczenia bezpośrednio po zabiegu – często odbywa się w naszym szpitalu).

Niektóre zabiegi kardiochirurgiczne u noworodków/wcześniaków (PDA, koarktacja aorty) odbywają się w tutejszym szpitalu, z udziałem zespołu kardiochirurgów z Gdańska.

Konsultujemy kardiologicznie pacjentów pediatrycznych w oddziałach szpitalnych, wykonujemy Echo (w tym Echo w sedacji), Holtery ekg 24-godz., 48-godz. i 74 godzinne, Holtery ciśnieniowe (w trybie szpitalnym i ambulatoryjnym), Tilt-testy (test pochyleniowy), próby wysiłkowe. Przeprowadzamy także wszystkie powyższe badania dla pacjentów z Poradni Kardiologicznej.
Wykonujemy odpłatnie EKG, Holtery EKG, Holtery RR (dla dzieci i młodzieży).

Lekarze z DDK udzielają również pilnych konsultacji w trybie dyżurowym (przyjazd na konsultacje kardiologiczne w godzinach popołudniowych i nocnych).

Dział Diagnostyki Kardiologicznej posiada akredytację na szkolenie lekarzy z kardiologii (staż) w ramach specjalizacji z pediatrii i lekarzy rodzinnych.

Zespół lekarzy i pielęgniarek z DDK aktywnie brał udział w Narodowym Programie Profilaktyki i Leczenia Chorób Sercowo-Naczyniowych POLKARD w latach 2003-2005 i 2006-2008 r.

Dział Diagnostyki kardiologicznej ściśle współdziała z Fundacją „O Uśmiech Dziecka” w pozyskiwaniu środków na sprzęt medyczny (organizowanie aukcji obrazów).

Skip to content