Bariatria – chirurgiczne leczenie otyłości

Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Toruniu zapewnia kompleksowe i małoinwazyjne leczenie otyłości.

Otyłość związana jest z nadmiarem zbędnych kilogramów utrudniających codzienne funkcjonowanie, ale również powoduje rozwój licznych chorób metabolicznych takich jak cukrzyca, nadciśnienie i zaburzenia lipidowe sprzyjając w ten sposób niewydolności układu krążenia, zawałowi mięśnia sercowego czy udarom ośrodkowego układu nerwowego.

Leczenie otyłości olbrzymiej powinno być podjęte jak najszybciej; najlepiej w momencie, w którym można jeszcze działać profilaktycznie w stosunku do powyższych schorzeń.

Podejmując wyzwanie specjaliści Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej stworzyli możliwość chirurgicznego leczenia otyłości olbrzymiej w Toruniu.

Leczenie otyłości olbrzymiej opiera się na ścisłej współpracy pomiędzy specjalistami i pacjentem. W trakcie niezbędnego przygotowania do operacji pacjent otyły ma zapewnioną kompleksową diagnostykę przedoperacyjną: kardiologiczną, pulmonologiczną , dietetyczną, psychologiczną i rehabilitacyjną. Identyfikowane są choroby współistniejące i wdrażana jest ich terapia. To właśnie odpowiednie przygotowanie chorego do operacji decyduje o jej bezpieczeństwie i powodzeniu leczenia.

Nowoczesne sale operacyjne Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, najwyższej klasy sprzęt przystosowany do opieki nad pacjentami bariatrycznymi i doskonale przygotowana kadra wpływają na kompleksowe i zindywidualizowane podejście do każdego operowanego pacjenta.

Dzięki doświadczeniu toruńskich lekarzy, wysokiemu poziomowi świadczeń oraz dbałości o chorego Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu został włączony do prestiżowego programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia KOS-BAR dotyczącego opieki nad pacjentami bariatrycznymi.

Kompleksowe podejście do leczenia chirurgicznego otyłości w Toruniu zapewnia również ścisły nadzór pooperacyjny; nawet kilka lat po operacji.

Wszystkie świadczenia udzielane są w ramach współpracy z NFZ.

Pacjenci kwalifikowani są do leczenia operacyjnego według ściśle ustalonych wskazań opartych na polskich i światowych rekomendacjach.

Do podjęcia leczenia konieczne jest skierowanie lekarskie do Poradni Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu– /w skład której wchodzi Poradnia Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej/.

Umów się na wizytę już dzisiaj -Kontakt Poradnia Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej w Toruniu 608-000-610

 

Przejdź na stronę operacjebariatryczne.pl

Skip to content