Przejdź do głównej zawartości     
A- A A+
A A A
Darowizny pieniężne na rzecz walki z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 na dzień 25.06.2020 wynoszą
2.692.275,63 zł

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy
INFORMACJA OGÓLNA 56 679 31 00
     
Wpisz frazę typu rejestracja, poradnia, oddział, kierownik, koordynator, itp. lub fragment numeru telefonu.

CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN ORAZ ZAKAZ PORODÓW RODZINNYCH

Informuję, iż w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu został wprowadzony, aż do odwołania, całkowity zakaz odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach Szpitala przez osoby z zewnątrz. Zakaz odwiedzin jest wprowadzony z uwagi na występujące zagrożenie epidemiczne.

W przypadku oddziałów Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych zajmujących się leczeniem dzieci – opiekę nad dzieckiem sprawować może tylko jedna zdrowa osoba. Opiekunowie pacjentów małoletnich zobowiązani są do poddania się podstawowym badaniom lekarskim. W przypadku odmowy osoby te nie zostaną dopuszczone do sprawowania opieki nad pacjentem.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach kierownicy / koordynatorzy oddziałów lub lekarze przez nich wyznaczeni mogą wyrazić indywidualną zgodę na odwiedziny pacjentów.

Z dniem 8 października 2020 roku wprowadzony został zakaz uczestnictwa osoby bliskiej przy porodzie w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenienia się COVID-19 oraz w związku z możliwościami organizacyjnymi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu w oparciu o zalecenia Wojewody Kujawsko – Pomorskiego z dnia 5 października 2020 roku.