A- A A+
A A A
INFORMACJA OGÓLNA 56 679 31 00
logo rpo
Wyszukaj telefon
     
Wpisz frazę typu rejestracja, poradnia, oddział, kierownik, koordynator, itp. lub fragment numeru telefonu.

 

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w zeszłym tygodniu pożegnaliśmy zasłużonych pracowników naszego szpitala.

24 listopada 2018 r. zmarł w wieku 69 lat, dr n. med. Krzysztof Liszcz lekarz psychiatra. 26 listopada 2018 r. zmarła w wieku 77 lat,  dr Elżbieta Markwitz-Redzińska, lekarz pediatra, specjalista chorób płuc.

Dr Krzysztof Liszcz był absolwentem rocznika 1975 Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 1983 – 1996 współtwórca lecznictwa odwykowego w Toruniu, wieloletni pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu. Od roku 1993 do 2007 współzałożyciel i prezes Fundacji na Rzecz Wspierania w Rozwoju Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu „Daj Szansę”. W latach 2001 – 2015 pracował w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Raciążku. Wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1993 – 2010). Od roku 2002 zaangażowany w działania wspierające rodziców zastępczych i adopcyjnych oraz w rozwiązywanie problemów związanych ze szkodami poalkoholowymi u dzieci (FASD). Założyciel Pracowni Edukacyjnej – Aksjomat. Był znanym i wybitnym specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Lekarzem o nieskazitelnej opinii oraz wielkiej empatii i życzliwości wobec pacjentów. Osobą niespotykanie dobrą i kulturalną, gotową zawsze poświęcać życie dla potrzebujących.

Dr Elżbieta Markwitz-Redzińska - Absolwentka rocznika 1965 Akademii Medycznej w Gdańsku. Przez wiele lat pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej Szpitala na Bielanach a w późniejszym okresie Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Była wspaniałym specjalistą, oddanym swojej pracy, wzorem dla kilku pokoleń lekarzy. Zapamiętamy ją jako dobrego przyjaciela i człowieka o wielkim, otwartym sercu.

 

 RL 2

Korupcja szkodzi zdrowiu

szpital Rydygiera Toruń 02