Przejdź do głównej zawartości     
A- A A+
A A A
Darowizny pieniężne na rzecz walki z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 na dzień 25.06.2020 wynoszą
2.692.275,63 zł

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy
INFORMACJA OGÓLNA 56 679 31 00
     
Wpisz frazę typu rejestracja, poradnia, oddział, kierownik, koordynator, itp. lub fragment numeru telefonu.
Attack Detected
Blocked because of IPS attack


An attack was detected, originating from your system. Please contact the system administrator.


 

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w zeszłym tygodniu pożegnaliśmy zasłużonych pracowników naszego szpitala.

24 listopada 2018 r. zmarł w wieku 69 lat, dr n. med. Krzysztof Liszcz lekarz psychiatra. 26 listopada 2018 r. zmarła w wieku 77 lat,  dr Elżbieta Markwitz-Redzińska, lekarz pediatra, specjalista chorób płuc.

Dr Krzysztof Liszcz był absolwentem rocznika 1975 Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 1983 – 1996 współtwórca lecznictwa odwykowego w Toruniu, wieloletni pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu. Od roku 1993 do 2007 współzałożyciel i prezes Fundacji na Rzecz Wspierania w Rozwoju Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu „Daj Szansę”. W latach 2001 – 2015 pracował w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Raciążku. Wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1993 – 2010). Od roku 2002 zaangażowany w działania wspierające rodziców zastępczych i adopcyjnych oraz w rozwiązywanie problemów związanych ze szkodami poalkoholowymi u dzieci (FASD). Założyciel Pracowni Edukacyjnej – Aksjomat. Był znanym i wybitnym specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Lekarzem o nieskazitelnej opinii oraz wielkiej empatii i życzliwości wobec pacjentów. Osobą niespotykanie dobrą i kulturalną, gotową zawsze poświęcać życie dla potrzebujących.

Dr Elżbieta Markwitz-Redzińska - Absolwentka rocznika 1965 Akademii Medycznej w Gdańsku. Przez wiele lat pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej Szpitala na Bielanach a w późniejszym okresie Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Była wspaniałym specjalistą, oddanym swojej pracy, wzorem dla kilku pokoleń lekarzy. Zapamiętamy ją jako dobrego przyjaciela i człowieka o wielkim, otwartym sercu.

 

 RL 2