Przejdź do głównej zawartości     
A- A A+
A A A

Informujemy, iż z dniem 20 maja 2022 roku odwołany zostaje zakaz odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Aktualnie obowiązują następujące zasady odwiedzin pacjentów:

  1. Odwiedzanie pacjentów zalecane jest w dni powszednie w godzinach: 15:00 – 17:00, a w dni wolne od pracy i święta w godzinach: 10:00 – 12:00 oraz 15:00 – 17:00.
  2. Jednego pacjenta może w tym samym czasie odwiedzać jedna osoba. Odwiedziny nie mogą przekraczać 30 minut.
  3. W salach wieloosobowych dopuszczalne są odwiedziny jednoczasowo dla dwóch pacjentów.
  4. Kierownik/koordynator, lekarz prowadzący lub lekarz dyżurny, kierując się dobrem chorego, jak też współpacjentów, może w wyjątkowych sytuacjach ograniczyć czas odwiedzin, wprowadzić czasowy zakaz odwiedzin na danej sali chorych lub ograniczyć ilość osób odwiedzających.
  5. Szczegółowe zasady odwiedzin pacjentów na poszczególnych oddziałach ustala indywidualnie kierownik / koordynator każdego oddziału.

Z uwagi na zmieniającą się sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 zasady odwiedzin pacjentów mogą ulec zmianie.

Informujemy, że Oddziały:

Oddział Dzienny Psychiatryczny,
Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży,
oraz Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny

zostały przeniesione do lokalizacji przy ul. Św. Józefa 53-59


równocześnie informujemy, że

Zespół Poradni Specjalistycznych i Konsultacyjnych,
Poradnia Sportowo - lekarska ( od 4 lipca 2022 ) oraz
Poradnia Hematologiczna

funkcjonują w nowym budynku Zespołu Poradni przy ul. Św. Józefa 53-59 w Toruniu.
portalpacjenta
informacjemedyczne
INFORMACJA OGÓLNA - 56 679 31 00
INFORMACJA SZPITAL PSYCHIATRYCZNY
ul.Św. Józefa 53-59, Budynek 540 - 56 679 58 88

 

Mniej więcej o godzinie 10:00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu niewielkiego samolotu na pasie toruńskiego aeroklubu. Służby ratunkowe otrzymały wstępne informacje o możliwych czterech osobach poszkodowanych oraz wydobywającym się ze statku powietrznego dymie.

Przybyłe na miejsce jednostki PSP przystąpiły do realizacji swoich działań. Policja zabezpieczyła otoczenie zapewniając bezpieczeństwo. Kierownik pierwszego Zespołu Ratownictwa Medycznego objął funkcję Kierującego Akcją Medyczną, po czym bezzwłocznie nawiązał kontakt z Kierującym Działaniami Ratowniczymi (PSP). Uzyskano szczegółowe informacje co do charakteru zdarzenia, potwierdzono ilość poszkodowanych oraz wstępnie określono ich stan. Po wyznaczeniu strefy segregacji przystąpiono do procedury Triage. Kierujący Akcją Medyczną oznaczył dwójkę poszkodowanych w kodzie żółtym. Kolejnej dwójce przyznano kod zielony. Po zapewnieniu odpowiednich środków do transportu poszkodowanych przystąpiono do ich przewozu do szpitala, według konieczności udzielenia pilnych interwencji medycznych. Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu podjął rannych i przystąpił do specjalistycznych procedur.

Podsumowaniem działań był briefing podczas którego, przedstawiciele służb ratunkowych, Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz dyrekcja lotniska wymienili się swoimi wnioskami oraz doświadczeniami. Inicjatywa pozwoliła naświetlić najważniejsze punkty wspólne współpracy pomiędzy służbami oraz pozytywnie wpłynęła na rozwój koordynacji działań. W czasie owocnej rozmowy udało się nakreślić koncept kolejnych ćwiczeń na terenie toruńskiego lotniska.

Z ramienia Stacji Ratownictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu w działaniach udział brali: Karol Wojtczak (obserwator), Michał Borowczyk (Kierujący Akcją Medyczną), Paweł Bolt (Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego), Marek Split (Kierowca Zespołu Ratownictwa Medycznego).

 

 

Kolumna wozów strażackich jedzie mokrą nawierzchnią asfaltową na miejsce ćwiczeń - symulowane miejsce zdarzenia. Z lewej strony mija drzewa liściaste, po prawej niebieski budynek.. Dwóch policjantów w mundurach i kamizelkach odblaskowych stoi na asfaltowej drodze przy wjeździe na lotnisko. W oddaleniu widać trawiastą nawieżchnię lotniska, rozstawione dwa duże namioty i zadymienie. Zespół ratownictwa medycznego dojeżdża na miejsce zdarzenia
na trawiastej nawierzchni lotniska stoją trzy wozy strażackie, wóż policyjny, ambulans z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz samolot. na trawie lezą maty. Na macie z lewej strony leży osoba poszkodowana przykryta folią termiczną. Przy niej jest trzech ratowników medycznych. Na pierwszym planie przechodzi strażak. Fotografia ukazuje osoby nadzorujące ćwiczenia z ramienia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz Operatora Lotniska w Toruniu
Kierujący akcją medyczną podczas rozmowy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej Trzech ratowników medycznych stojących tyłem. W środku kierujący akcją medyczną podczas działań rotowniczych Ratownik medyczny rozmawiający z Pacjentem ,który leży na noszach. Zdjęcie ukazuje działanie w środku ambulansu