A- A A+
A A A
Darowizny pieniężne na rzecz walki z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 na dzień wynoszą
2.445.843,70 zł

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy
INFORMACJA OGÓLNA 56 679 31 00
     
Wpisz frazę typu rejestracja, poradnia, oddział, kierownik, koordynator, itp. lub fragment numeru telefonu.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera zakończył realizację programu pn. „Profilaktyka III°dla pacjentów po ostrych zespołach wieńcowych w województwie kujawsko-pomorskim. Celem realizacji programu było zmniejszenie liczby powtórnych OZW u pacjentów poddanych interwencji oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej wśród pacjentów po OZW poprzez zmianę stylu życia np.: modyfikację diety czy rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej. Aby osiągnąć zamierzone cele Szpital przeszkolił personel medyczny – edukatorów zdrowotnych, którzy „pracują” z pacjentem po OZW i wypracowują wspólnie odpowiednie zachowania zdrowotne w zakresie diety, aktywności fizycznej, a także przyjmowania i stosowania odpowiednich zaleceń lekarskich.

Łącznie w projekcie zostało przeszkolonych 183 osoby z personelu medycznego pracującego na oddziałach kardiologicznych oraz w poradniach kardiologicznych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Szkolenia odbywały się w: W.Sz.Z. w Toruniu, W.S.S. we Włocławku, PARiS w Bydgoszczy oraz z P.U.C. w Ciechocinku.

W ramach realizowanego projektu 348 pacjentów po OZW przebywających w okresie od czerwca do grudnia 2014 roku na Oddziale Kardiologii i Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej brało udział w 4 godzinnych szkoleniach prowadzonych przez edukatorów zdrowotnych. Pacjenci byli informowani o ważnej roli zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowia. Każdy z pacjentów otrzymał różne materiały edukacyjne.

 

 

Program finansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Korupcja szkodzi zdrowiu

logo rpo

szpital Rydygiera Toruń 02