Przejdź do głównej zawartości     
A- A A+
A A A

Informujemy, iż z dniem 20 maja 2022 roku odwołany zostaje zakaz odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Aktualnie obowiązują następujące zasady odwiedzin pacjentów:

  1. Odwiedzanie pacjentów zalecane jest w dni powszednie w godzinach: 15:00 – 17:00, a w dni wolne od pracy i święta w godzinach: 10:00 – 12:00 oraz 15:00 – 17:00.
  2. Jednego pacjenta może w tym samym czasie odwiedzać jedna osoba. Odwiedziny nie mogą przekraczać 30 minut.
  3. W salach wieloosobowych dopuszczalne są odwiedziny jednoczasowo dla dwóch pacjentów.
  4. Kierownik/koordynator, lekarz prowadzący lub lekarz dyżurny, kierując się dobrem chorego, jak też współpacjentów, może w wyjątkowych sytuacjach ograniczyć czas odwiedzin, wprowadzić czasowy zakaz odwiedzin na danej sali chorych lub ograniczyć ilość osób odwiedzających.
  5. Szczegółowe zasady odwiedzin pacjentów na poszczególnych oddziałach ustala indywidualnie kierownik / koordynator każdego oddziału.

Z uwagi na zmieniającą się sytuację epidemiczną związaną z COVID-19 zasady odwiedzin pacjentów mogą ulec zmianie.

Informujemy, że Oddziały:

Oddział Dzienny Psychiatryczny,
Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży,
oraz Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny

zostały przeniesione do lokalizacji przy ul. Św. Józefa 53-59


równocześnie informujemy, że

Zespół Poradni Specjalistycznych i Konsultacyjnych,
Poradnia Sportowo - lekarska ( od 4 lipca 2022 ) oraz
Poradnia Hematologiczna

funkcjonują w nowym budynku Zespołu Poradni przy ul. Św. Józefa 53-59 w Toruniu.
portalpacjenta
informacjemedyczne
INFORMACJA OGÓLNA - 56 679 31 00
INFORMACJA SZPITAL PSYCHIATRYCZNY
ul.Św. Józefa 53-59, Budynek 540 - 56 679 58 88

 

Szanowni Państwo,

W ramach Poradni Kardiologicznej „Post-COVID-19” pragniemy zapewnić pacjentom, którzy przebyli  infekcję  wirusem SARS-CoV2, kompleksową ocenę układu sercowo-naczyniowego przez kardiologa oraz w zależności od potrzeb konsultację pulmonologiczną, psychologiczną i psychiatryczną. Zapewniony będzie również dostęp do rehabilitacji mającej na celu jak najszybszy powrót do sprawności po przechorowaniu COVID-19.

Przed pierwszą wizytą w Poradni Kardiologicznej „Post-COVID-19” zostaną państwo poproszeni o wyrażenie zgody na włączenie do rejestru pacjentów, którzy przebyli COVID-19. Celem prowadzenia rejestru jest lepsze poznanie powikłań, które występuję po chorobie COVID-19 oraz zapewnienie optymalnej opieki pacjentom, którzy przeszli zakażenie SARS-CoV-2.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Grzegorz Skonieczny
Koordynator
Regionalne Centrum Kardiologii
WSzZ im. L. Rydygiera w Toruniu

 

REJESTRACJA

Odbywać się będzie telefonicznie w dni powszednie w godzinach 11:00 – 14:00 pod nr: 56 679 3015

oraz mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

W momencie rejestracji telefonicznej należy mieć przygotowane poniższe dokumenty, jak i należy dostarczyć je na pierwszą wizytę:

  1. SKIEROWANIE do Poradni Kardiologicznej (z dopiskiem „Post-Covid-19”) dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19 od lekarza POZ lub w przypadku hospitalizacji na oddziale tzw. COVID-owym od lekarza prowadzącego (przypominamy że od 08.01.2021 obowiązują e-skierowania),
  2. WYNIK TESTU PCR potwierdzający zakażenie SARS-CoV-2 lub w przypadku hospitalizacji z powodu choroby COVID-19 – wypis ze szpitala,
  3. DOTYCHCZASOWE WYNIKI BADAŃ, konsultacji specjalistycznych oraz karty wypisowe z okresu ostatniego roku poprzedzającego zachorowanie. W przypadku braku takich kart z ostatniego roku proszę przynieść dokumenty (kopia) z lat wcześniejszych,
  4. ANKIETA pacjenta Poradni „Post-COVID-19” – rejestru „TOR-COVID-19” wypełniona przed wizytą przez pacjenta. Ankietę można pobrać poniższego linka.