A- A A+
A A A
NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA
Centrum Zdrowia Psychicznego w Toruniu
Zapraszamy na stronę internetową www.budujemyszpital.pl
logo rpo
 
INFORMACJA OGÓLNA 56 679 31 00
Informujemy, że z dniem 01.10.2018 r. Poradnia Patologii Noworodka została przeniesiona do Zespołu Poradni Specjalistycznych dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 w Toruniu

W ZWIĄZKU Z ROZBUDOWĄ SZPITALA PRZENIESIONO DO TYMCZASOWYCH LOKALIZACJI NASTĘPUJĄCE ODDZIAŁY I PORADNIE:

ODDZIAŁ OTOLARYNGOLOGICZNY CHIRURGII GŁOWY I SZYI    
   do Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Konstytucji 3 Maja 42 - parter

ODDZIAŁ CHORÓB PŁUC
   do Szpitala Obserwacyjno Zakaźnego przy ul. Krasińskiego 4/4a – II p.

ODDZIAŁ CHEMIOTERAPII NOWOTWORÓW
   do Szpitala Obserwacyjno Zakaźnego przy ul. Krasińskiego 4/4a – IV p.

ODDZIAŁ KLINICZNY NEFROLOGII, DIABETOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH
    do budynku głównego Szpitala Wielospecjalistycznego przy ul. Św. Józefa 53-59 – V p. i VI p.

WOJEWÓDZKA PRZYCHODNIA ONKOLOGICZNA / wszystkie poradnie /
    do budynku głównego Szpitala Wielospecjalistycznego przy ul. Św. Józefa 53-59 –    parter, wejście zewnętrzne obok poradni chirurgicznej

PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA I CHORÓB PŁUC
    do Szpitala Obserwacyjno Zakaźnego przy ul. Krasińskiego 4/4a – Zespół Poradni Specjalistycznych, parter

Telefony kontaktowe do wszystkich w/w jednostek pozostają bez zmian.

Wyszukaj telefon
     
Wpisz frazę typu rejestracja, poradnia, oddział, kierownik, koordynator, itp. lub fragment numeru telefonu.

III Akcja promocyjna WHO
„Higiena rąk to bezpieczna opieka”


Dezynfekcja rąk jest najłatwiejszym sposobem na pozbycie się drobnoustrojów z rąk i zapobiega ich przenoszeniu. Każdy centymetr kwadratowy skóry człowieka może pomieścić tysiące, a nawet miliony drobnoustrojów. Obok bakterii wchodzących w skład tzw. fizjologicznej mikroflory skóry na rękach znajdują się także drobnoustroje chorobotwórcze. To właśnie przez dłonie najłatwiej przenoszone są rotawirusy i norowirusy, odpowiedzialne m.in. za biegunkę.

W dniu 5 maja obchodzonym jako Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk, zorganizowana zostanie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu III Akcja promocyjna WHO pn. „Higiena rąk to bezpieczna opieka”.


Szczegółowy plan akcji promocyjnej

Akcja promocyjna zostanie przeprowadzona we wszystkich jednostkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, w dniu 5 maja 2015 roku. Przy stoiskach mieszczących się w wejściach głównych do szpitali w godzinach 10.00 – 14.00 będzie można uzyskać od konsultantów informacje na temat higieny rąk ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości w wykonywaniu techniki dezynfekcji.
Każdy z odwiedzających stoiska będzie mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji i porad dotyczących prawidłowych nawyków higienicznych. Konsultanci będą demonstrowali wszystkim, którzy zechcą uczestniczyć w prezentacji, jak należy prawidłowo myć i dezynfekować ręce aby były one pozbawione drobnoustrojów. Efekt tego postępowania będzie można sprawdzić w lampie UV. Ponadto przygotujemy szereg materiałów edukacyjnych dla osób odwiedzających szpital w tym dniu. W każdej jednostce Szpitala przygotowana zostanie wystawa prac plastycznych dzieci z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych, ul. Konstytucji 3 maja 42
Podobnie jak w pozostałych jednostkach, przygotowana zostanie wystawa z prac konkursowych oraz stoisko z materiałami promocyjnymi z możliwością uzyskania porady w zakresie prawidłowej higieny rąk.

Szpital Psychiatryczny (Poradnia Zdrowia Psychicznego), ul. Mickiewicza 24/26
Akcja będzie skierowana do personelu zatrudnionego w szpitalu oraz pacjentów przebywających w oddziałach psychiatrycznych całodobowych i dziennych.

Szpital Obserwacyjno-Zakaźny, ul Krasińskiego 4/4A
Stoisko mieszczące się przy wejściu głównym do szpitala. W tym roku „Desderman” – osoba przebrana w specjalny kostium, której zadaniem będzie zachęcanie szczególnie dzieci do prawidłowego mycia rąk, odwiedzi Szpital Obserwacyjno-Zakaźny.

Stacja Pogotowia Ratunkowego
W tym dniu zespół pogotowia ratunkowego wyposażony w plakietki z napisem „Nie bój się pytać”, będzie rozdawał podczas wizyt u pacjentów ulotki informacyjne na temat higieny rąk.

Szpital Wielospecjalistyczny
W Szpitalu Wielospecjalistycznym będzie można obejrzeć wystawę wyróżnionych prac plastycznych, przygotowanych do konkursu.

O godzinie 11.30 na Sali Konferencyjnej im. dra n. med. Adama Raczyńskiego, nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego.

Laureatką pierwszej nagrody została Łucja Milewska.
Laureatką drugiej nagrody – Marta Skonieczna.
Trzecie miejsce ex aequo zajęły: Antonina Lewczuk oraz Natalia Budzińska.

Przeprowadzone zostanie także krótkie szkolenie o tematyce higieny rąk wraz z prezentacją techniki dezynfekcji. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności techniki dezynfekcji oraz skontrolować prawidłowość wykonania w lampie UV. Planujemy także przygotować quiz z nagrodami. Przewidziano także wyróżnienia dla oddziałów za włożoną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa pacjentów ze szczególnym uwzględnieniem higieny rąk. Spośród wszystkich oddziałów szpitalnych wyłoniony zostanie LIDER 2014 roku, za realizację wytycznych WHO w zakresie higieny rąk.


Serdecznie zapraszamy personel i pacjentów do wzięcia czynnego udziału
w Akcji promocyjnej

Plakat informacyjny

Ulotka informacyjna

          

 

Korupcja szkodzi zdrowiu

szpital Rydygiera Toruń 02