A- A A+
A A A
NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA
Centrum Zdrowia Psychicznego w Toruniu
Zapraszamy na stronę internetową www.budujemyszpital.pl
logo rpo
 
INFORMACJA OGÓLNA 56 679 31 00
Informujemy, że z dniem 01.10.2018 r. Poradnia Patologii Noworodka została przeniesiona do Zespołu Poradni Specjalistycznych dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 w Toruniu

W ZWIĄZKU Z ROZBUDOWĄ SZPITALA PRZENIESIONO DO TYMCZASOWYCH LOKALIZACJI NASTĘPUJĄCE ODDZIAŁY I PORADNIE:

ODDZIAŁ OTOLARYNGOLOGICZNY CHIRURGII GŁOWY I SZYI    
   do Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Konstytucji 3 Maja 42 - parter

ODDZIAŁ CHORÓB PŁUC
   do Szpitala Obserwacyjno Zakaźnego przy ul. Krasińskiego 4/4a – II p.

ODDZIAŁ CHEMIOTERAPII NOWOTWORÓW
   do Szpitala Obserwacyjno Zakaźnego przy ul. Krasińskiego 4/4a – IV p.

ODDZIAŁ KLINICZNY NEFROLOGII, DIABETOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH
    do budynku głównego Szpitala Wielospecjalistycznego przy ul. Św. Józefa 53-59 – V p. i VI p.

WOJEWÓDZKA PRZYCHODNIA ONKOLOGICZNA / wszystkie poradnie /
    do budynku głównego Szpitala Wielospecjalistycznego przy ul. Św. Józefa 53-59 –    parter, wejście zewnętrzne obok poradni chirurgicznej

PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA I CHORÓB PŁUC
    do Szpitala Obserwacyjno Zakaźnego przy ul. Krasińskiego 4/4a – Zespół Poradni Specjalistycznych, parter

Telefony kontaktowe do wszystkich w/w jednostek pozostają bez zmian.

Wyszukaj telefon
     
Wpisz frazę typu rejestracja, poradnia, oddział, kierownik, koordynator, itp. lub fragment numeru telefonu.

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

Oddział składa się z 25 stanowisk, w tym jest 5 stanowisk intensywnej terapii, 7 stanowisk opieki pośredniej i 13 – opieki ciągłej. W dyspozycji oddziału jest Zespół Wyjazdowy Neonatologiczny „N”, który transportuje wcześniaki i noworodki z rejonowych szpitali dawnego województwa toruńskiego i włocławskiego do tutejszego oddziału, współpracuje z drugim Zespołem Wyjazdowym „N” przy Klinice Neonatologicznej w Bydgoszczy, zabezpieczając całe województwo kujawsko-pomorskie. Zespół Karetki „N” przekazuje także pacjentów do innych ośrodków, głównie do ośrodków kardiochirurgicznych (na operacje wad serca) i okulistycznych (na laseroterapię z powodu retinopatii wcześniaczej).

Po hospitalizacji, wcześniaki i noworodki, które były w ciężkim stanie są kierowane do Poradni Patologii Noworodka w celu obserwacji rozwoju, kontroli i rehabilitacji (do 2-go roku życia).

Wszystkie stanowiska intensywnej terapii są w pełni wyposażone w respiratory, wielofunkcyjne kardiomonitory, ssaki, kolumny gazów, pompy infuzyjne dwutorowe. Stosuje się wszystkie metody wentylacji, włącznie ze wspomaganiem oddechu metodą CPAP-u, wentylacją oscylacyjną (HFO) – 2 urządzenia i leczenie tlenkiem azotu.

W części patologii noworodka jest 7 pokoi z węzłem sanitarnym, dla matki i dziecka. W pozostałych salach są hospitalizowane noworodki wymagające pilnej obserwacji pielęgniarskiej, a dla matek karmiących przeznaczono pokój do spania w obrębie oddziału.
W oddziale odbywa się diagnostyka wad i innych chorób serca. Wady wymagające wczesnej interwencji, po zdiagnozowaniu przez kardiologów dziecięcych, są przekazywane do ośrodków kardiochirurgicznych. Współpracujemy z pulmonologiem doświadczonym w umiejętności wykonywania bronchofiberoskopii w zakresie diagnostyki wad układu oddechowego. Przyjmujemy wcześniaki z niską i skrajnie niską urodzeniową masą ciała, niewydolnością oddechową, krążenia, niewydolnością nerek (współpracujemy z oddziałem Pediatrii i Nefrologii ze Stacją Dializ). Diagnozujemy i leczymy choroby układu nerwowego ( badania USG i USG Doppler, konsultacje neurologów dziecięcych, tomografia komputerowa).

Oddział został zakwalifikowany do III stopnia referencji.

W oddziale jest możliwość odbywania staży kierunkowych w zakresie pediatrii, neonatologii, chirurgii dziecięcej, położnictwa i ginekologii.

Oddział ma 5 miejsc specjalizacyjnych z neonatologii. W trakcie specjalizacji są trzy rezydentki. W ostatnich czterech latach uzyskały specjalizację z neonatologii 4 osoby. Jeden lekarz rozpoczął studia doktoranckie w Warszawie pod kierunkiem pani prof. Bieganowskiej w zakresie kardiologii dziecięcej. Lekarze z oddziału są aktywni naukowo. Publikujemy i przedstawiamy prace na ogólnopolskich zjazdach, sympozjach neonatologicznych i pediatrycznych, często w formie wygłoszenia. Jedna osoba prowadzi zajęcia ze studentami anglojęzycznymi z Collegium Medicum w Bydgoszczy (propedeutyka pediatrii i kardiologia).

 

          

 

Korupcja szkodzi zdrowiu

szpital Rydygiera Toruń 02